Edukacja domowa

Edukacja domowa – nauczanie w domu

Ponieważ nie zawsze dobrze rozumiemy pojęcie edukacji domowej i nie wiemy na czym ona polega, chcemy przedstawić troszkę czym edukacja domowa jest.

Serdecznie zapraszam do współpracy wszystkich rodziców dzieci uczonych w domu edukacja domowa

Czym jest edukacja domowa. Jestem mamą, która przez kilkanaście lat uczyła dwóch synów w ramach edukaji domowej. Wiem więc z doświadczenia, ile trudu i poświęcenia wymaga samodzielne uczenie dzieci, rozumiem ogrom determinacji i poczucia odpowiedzialności, które czują rodzice zabierający dzieci ze szkoły. Znam gorycz niezrozumienia ze strony dyrektora szkoły i nauczycieli. Wiem wiele o uczuciach związanych z lękiem przed egzaminami i stresem dla dziecka, który te egzaminy wywołują.

Każdy psycholog wie, że problemy drugiego człowieka może zrozumieć tylko osoba, która doświadczyła tego samego. Ja doświadczyłam. Kiedy bowiem mój synek kończył pierwszą klasę, był dzieckiem zestresowanym, zniechęconym do nauki. Drugą klasę przerabiał już w domu ze mną i z młodszym bratem, który właśnie zaczynał zerówkę. Mijały lata, a ja przekonywałam się coraz bardziej do trafności podjętej decyzji. Wiedziałam, że nigdy więcej nie narażę moich dzieci na stresy, przez które przechodził starszy syn w pierwszej klasie. Postanowiłam, że będę ich uczyła w domu aż do matury, chyba że będzie kiedyś szkoła, w której to ja będę decydowała o sposobie podejścia do dziecka. Od stycznia 2012 roku taka szkoła jest.

Obecnie jestem dyrektorem dwóch szkół podstawowych: w Górce Duchownej w województwie wielkopolskim oraz  w Szczecinie w województwie zachodniopomorskim.

Mam nadzieję, że jako dyrektor szkoły sprostam oczekiwaniom rodziców i dzieci edukacji domowej. Każdy rodzic będzie mógł porozmawiać ze mną o nurtujących go problemach, będziemy wspólnie szukać sposobów dotarcia do dziecka, pokonywania zniechęcenia, odnajdywania motywacji. Jestem przekonana, że wspólnie możemy pomóc naszym dzieciom.

Joanna Strzelecka
Edukacja domowa

Artykuł w tygodniku „Wprost” z sierpnia 2011 r. W artykule rozmowa z Joanną Strzelecką, obecnie dyrektorem naszej szkoły.

Kontakt w sprawie edukacji domowej:

Joanna Strzelecka, tel.: 535 305 150

meil: – karinia1@op.pl  (w temacie meila proszę wpisać „edukacja domowa”)

Zadzwoń do nas    535305150

Szkoła w woj. zachodniopomorskim:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa ODKRYWCY w Szczecinie
dyrektor  -Joanna Strzelecka, tel. 535 305 150

Edukacja domowa – Joanna Strzelecka, tel. 535 305 150

Szkoła Podstawowa „Odkrywcy”
ul. Św. Jana Bosko 1
e-mail: sp.odkrywcy@wp.pl

www.edukacjadomowa-zachodniopomorskie.edu.pl

Szkoła w województwie wielkopolskim:

1. Szkoła Podstawowa im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Górce Duchownej
       dyr. Joanna Strzelecka, tel. 535-305-150

Edukacja domowa – Joanna Strzelecka, tel. 535 305 150

Górka Duchowna 12
64-111 Lipno
www.sp-gorkaduchowna.edu.pl

e-mail: sp.gorka.duchowna@onet.pl

dokumenty do pobrania

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia dziecka do szkoły i edukacji domowej.

edukacja

Ponieważ nasza szkoła jest szkołą przyjazną edukacji domowej, rodzice, którzy chcą , by ich dzieci realizowały obowiązek szkolny w formie edukacji domowej mogą zapisać swoje dziecko do naszej szkoły.