Aktualności


SP Górka Duchowna

 

 

Jasełka Bożonarodzeniowe i nasza szkolna Wigilia

W czwartek 20 grudnia na sali wiejskiej w Górce Duchownej spotkaliśmy się na naszej wspólnej Wigilii. Cieszy nas, że każdego roku w tym gorącym okresie przygotowań do świąt tylu rodziców oraz zaproszonych gości pragnie się z nami spotkać, obejrzeć przygotowane przez dzieci jasełka, pośpiewać kolędy i życzyć sobie tego, co najważniejsze, nie tylko na ten świąteczny czas.

Zobacz galerię zdjęć …

 

 

Nasi uczniowie na jarmarku Bożonarodzeniowym w Berlinie

Kolejna szkolna wycieczka – tym razem wybraliśmy się do Berlina aby poczuć magię świat na bożonarodzeniowych jarmarkach. Przy okazji zwiedziliśmy piękna stolice Niemiec. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wspaniały wyjazd – z Wami możemy jechać zawsze i wszędzie.
Co się najbardziej podobało pierwszakom ? Czas spędzony w autobusie.

zobacz galerię zdjęć …

 

Nasi uczniowie i nauczyciele w Chorwacji w ramach programu Erasmus+

Grupa naszych uczniów i nauczycieli przebywa właśnie w Chorwacji w ramach programu Erasmus+.

 

zobacz galerię zdjęć z Chorwacji

 

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

100 lat Niepodległości naszej Ojczyzny

W naszej Szkole hucznie obchodziliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę! Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt elekt Gminy Lipno – pan Łukasz Litka, pani Beata Marcinkowska z referatu oświaty Urzędu Gminy w Lipnie, sołtys Górki Duchownej – pan Lech Knop oraz prezes spółdzielni – pan Andrzej Samelczak. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała pani dyrektor Joanna Strzelecka, która przypomniała historię utraty i odzyskania wolności przez Polskę. Wójt elekt również podkreślił znaczenie stu lat życia w niepodległym kraju i podziękował za zaproszenie. Po części oficjalnej obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Dziękujemy za wolność” w wykonaniu uczniów naszej Szkoły, przygotowanych przez panie: Kamilę Owczarczak i Marzenę Poprawską. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych i piosenek żołnierskich. Jak na 100-lecie Niepodległości przystało świętowaliśmy w podniosłej i radosnej atmosferze!
STO LAT NIEPODLEGŁA! 

zobacz galerię zdjęć …

Dzień Anioła w naszej szkole

Wychodząc naprzeciw tradycjom, w naszej szkole staramy się pielęgnować te, które są nam bliskie i rodzime… zamiast zapożyczać obce święto Halloween, które obecnie stało się bardzo modne, wolimy organizować Dzień Aniołka. W tym roku było podobnie. W czwartek 25 października uczniowie za dobre uczynki otrzymywali słodki upominek w postaci cukierków. Uczniowie młodszych klas chętnie poprzebierali się w anielskie stroje, starsi natomiast woleli być aniołami incognito. W ten sposób uczymy się jak dobro procentuje (może niekoniecznie jest to zawsze procent w postaci cukierków, ale od czegoś trzeba zacząć).

zobacz galerię zdjęć …

Bierzemy udział w akcji: jabłuszko”

W dniach 17-20 października 2018r. nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji „Jabłuszko”. Jej celem jest pomoc niepełnosprawnym i chorym dzieciom, a inicjatywa z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Empatia, wrażliwość, dobroć i szlachetność to niewątpliwe cechy organizatorów i przyjaciół akcji. Społeczność naszej szkoły jest mała, ale także mamy wielkie serca. Zbiórkę dzielnie koordynowały: Ola i Zuzia

zobacz galerię zdjęć …

 

Dzień Edukacji Narodowej i uroczyste ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 11 października nasza szkoła świętowała Dzień Edukacji Narodowej. W tym też dniu uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Było to dla nich wielkie przeżycie, nie obyło się bez emocji. Jednak wszyscy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi. Uczniów klasy pierwszej w imieniu całej szkolnej społeczności przywitały koleżanki z klasy siódmej, przygotowały na te okazję inscenizację. Mogli ją obejrzeć wszyscy uczniowie oraz przybyli na naszą uroczystość goście.  Wśród nich byli przedstawiciele gminy i oczywiście rodzice pierwszaków. Świętowaliśmy więc wszyscy razem.

 zobacz galerię zdjęć …

 

Poranna gimnastyka dla zdrowia

Od tego tygodnia znów wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na 750. Rozpoczęliśmy poranne rozgrzewki!
Życzymy powodzenia i wytrwałości klasie siódmej w prowadzeniu ćwiczeń!

 

Ognisko z kiełbaskami i pieczonymi zienmiakami

To co, że trochę wiało. To co, że było troche zimno – ognisko zrobiliśmy bo taki mieliśmy plan a swoje plany zawsze realizujemy w 100 %. Kiełbaski i ziemniaczki cieszyły sie powodzeniem . Było pyyyyyszne.

Sprzątanie świata

Jak co roku we wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do akcji „sprzątanie świata”. Całego świata nie bylibyśmy w stanie posprzątać ale mamy nadzieję, że dzięki nam Górka jest trochę czystsza i dzięki temu jeszcze piękniejsza. Pogoda nam dopisała i moglismy przy tej okazji pospacerować. Spacerować międzi śmieciami nie jest przyjemnie. Teraz, kiedy uczymy sie dbać o swoje otoczenie jest ono ładniejsze i spacer jest przyjemniejszy. 

zobacz galerię zdjęć …

Dzień kropki w Górce Duchownej

Międzynarodowy Dzień Kropki!  No nie wiem, oceńcie sami! Jeszcze jedno, dziś pierwszy raz w akcji nasze wolontariuszki z klasy siódmej, dziewczęta są pomysłowe j chętne do pracy, super!

zobacz galerię zdjęć …

 

 

Nasza cudowna 1 klasa

Pierwszy tydzień września za nami. Był on niezwykle ważny dla naszych Pierwszaczków. Cudowna klasa 1 poznała szkołę ,spisała zasady panujące w klasie i szkole oraz zapewniała że …zawsze będzie chętnie odrabiała zadania domowe. Życzymy im aby ten zapał i chęć do nauki nigdy im nie miną

 

     

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!
Pierwsza część inauguracji nowego roku szkolnego odbyła się w niedzielę 2 września 2018 roku podczas sumy odpustowej o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej, która odprawiona została w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym poświęcone zostały tornistry. Społeczność naszej Szkoły uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2018/2019 w poniedziałek 3 września 2018 roku o godz. 10.00. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Joanna Strzelecka serdecznie powitała zgromadzone dzieci, w szczególności pierwszoklasistów, rodziców oraz zaproszonych gości: Panią Beatę Marcinkowską z referatu oświaty Urzędu Gminy w Lipnie, Pana Lecha Knopa, sołtysa Górki Duchownej i Pana Andrzeja Samelczaka, prezesa spółdzielni, a także grono pedagogiczne, w tym również nowych nauczycieli. Wyraziła nadzieję, że wszyscy wypoczęci i z zapałem wracają po wakacjach do nauki i pracy oraz zapewniła, że dyrekcja i grono pedagogiczne dołoży wszelkich starań, aby nowy rok szkolny był dobry i upłynął całej społeczności szkolnej w przyjaznej atmosferze. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami, otrzymali plany lekcji i komplety podręczników. 
Wszystkim życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym! 

zobacz galerię zdjęć…