Przedstawienie „Czerwony Kapturek”

Dnia 12.06 klasy 1-3 uczestniczyły w przedstawieniu pt: „Czerwony Kapturek”.

„Czerwony Kapturek” – to adaptacja baśni Charlesa Perraulta, pełna zaskakujących, humorystycznych odnośników do rzeczywistości. Przedstawienie rozpoczęło się od znanej, pięknej piosenki „Witajcie w naszej bajce” i na scenie pojawiła się dziewczynka w czerwonym stroju – dzieci od razu rozpoznały w niej Czerwonego Kapturka, więc z radością śledziły losy bohaterów przedstawianej baśni. Aktywnie kibicowały Czerwonemu Kapturkowi odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości z osobami nieznajomymi. Z wielkim zaciekawieniem patrzyły na kolejne wydarzenia, podskakiwały z radości i klaskały w rytm muzyki.

Celem organizowanej wycieczki było: kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich, rozbudzanie ciekawości światem bajek i baśni, czynny udział w przedstawieniu. Bajka wszystkim bardzo się podobała , było śmiesznie, trochę groźnie, a zarazem radośnie i bajecznie. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie wraz z wychowawcami udali się pyszne lody.