Na wszystkich OBECNYCH w szkole czekała dziś kolejna niespodzianka z okazji Dnia Dziecka – warsztaty przyrodnicze przeprowadzone przez Pana Szymona Michalaka, czyli Zwieżaki i Pan Przygoda – Przyrodnicze warsztaty edukacyjne dla dzieci. W trakcie pokazu nasz gość zaprezentował kilka zwierząt: węża boa Mariusza ptasznika Bożenkę skorpiona Stefana trzy gatunki jaszczurek i karaczany Niektóre z nich można było nawet dotknąć Pan Szymon w prostych słowach przekazał mnóstwo informacji i ciekawostek o egzotycznych gatunkach. Podkreślił, jak ważną rolę w przyrodzie pełni każde zwierzę, zwrócił uwagę na przyczyny ich wymierania i zachęcił wszystkich do dbania o środowisko naturalne. „Chciałbym, aby dzieci wiedziały, jak w codziennym życiu możemy starać się chronić środowisko, aby zwierzęta, które pokochają w trakcie zajęć, mogły nadal zamieszkiwać naszą planetę.”