Aktualności


SP Górka Duchowna

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!
Pierwsza część inauguracji nowego roku szkolnego odbyła się w niedzielę 3 września 2017 roku podczas sumy odpustowej o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej, która odprawiona została w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym poświęcone zostały tornistry. Społeczność naszej Szkoły uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2017/2018 w poniedziałek 4 września 2017 roku o godz. 10.00 w sali wiejskiej w Górce Duchownej. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego Dyrektor Joanna Strzelecka serdecznie powitała zgromadzone dzieci, ich rodziców oraz grono pedagogiczne, w tym również nowych nauczycieli. Wyraziła nadzieję, że wszyscy wypoczęci i z zapałem wracają po wakacjach do nauki i pracy oraz zapewniła, że dyrekcja i grono pedagogiczne dołoży wszelkich starań, aby nowy rok szkolny był dobry i upłynął całej społeczności szkolnej w przyjaznej atmosferze. Wicedyrektor Elżbieta Gollon-Kołecka przedstawiła również ciekawe projekty przewidziane w planie pracy szkoły na kolejne lata. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeszli z sali wiejskiej do budynku Szkoły i odbyły się spotkania z wychowawcami w salach.

     

 

Lekcja historii – w starożytnym Rzymie

W środę, 27 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Lekcja dotyczyła starożytnego Rzymu.Dzieci mogły zobaczyć stroje dawnych Rzymian,broń a także mogły wczuć się w rolę legionistów, niewolników lub skazańców.Ogromne zainteresowanie wzbudziła zwłaszcza broń.Mamy nadzieję, że po takiej atrakcyjnej lekcji w pamięci zostanie bardzo dużo informacji.

   

     

 

 

Koncert muzyki barokowej

Podczas wrześniowego koncertu uczniowie z naszej szkoły brali udział w koncercie muzyki barokowej. Muzycy z Leszczyńskiej Kapeli Barokowej ubrani byli w historyczne stroje z tego okresu.
Młodzież wysłuchała utwory Jana Sebastiana Bacha, a prowadzący koncert Pan Dominik Schulz przeprowadził quiz o muzyce barokowej w którym zwyciężyła Julia Glapiak z klasy VI otrzymując płytę z nagraniami utworów Bacha.
Młodzież wysłuchała ciekawą historię Pani Marty Łuczak która jako wolontariuszka przez pół roku przebywała w Ameryce Południowej i uczyła peruwiańskie dzieci języka angielskiego. Opowiedziała czym jest wolontariat i że warto pomagać, że wolontariat procentuje oraz pomaga spojrzeć z innej perspektywy na wiele spraw. Owocuje także rozwojem osobistym i może stać się przygodą życia.
Uczniowie zostali zaproszenie do przeprowadzenia zbiórki artykułów kosmetycznych i środków czystości dla dzieci z Domu Dziecka Caritas w Lesznie.
Koncert został zorganizowany przez „Stowarzyszenie Muzyka dla wszystkich” a finansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelski przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.